Smile  به کودکان نحوه صحیح تماس با تلفن 125 را بیاموزید و عواقب تماس غیر ضروری را به آنها گوشزد نمایید Smile  از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری کنید  Smile  در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن به طور کامل مطمئن شوید Smile  چرخ گوشت، آبمیوه گیری، خردکن و هر گونه وسایل برقی را دور از دسترس کودکان نگهدارید Smile  نسبت به هر گونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام کنید Smile  کودکان را از استفاده خودسرانه آسانسور منع کنید Smile  کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده و نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید  Smile 

   
    10
  • 9

فرشتگان نجات 125 همدان

 
 
 
با تو از مرگ ندارم بخدا واهمه ای
 
  جانمان پیشکش سیدنا خامنه ای  

رییس سازمان

  

مهندس سیدصادق پورسینا

حدیث هفته

امام رضا (ع) :

لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا

هیچ بنده اى حقیقت ایمانش را کامل نمى کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت ها و بلاها.

تحف العقول ص324

آموزه هایی کوتاه ازنهج البلاغه

امام علی (ع):

التَّوَدُّدُ نِصْفُ الْعَقْلِ

دوستى كردن نيمى از خردمندى است.

حکمت 142

آتش نشان داوطلب

فرم ارزشیابی کارکنان

دریافت فرم ارزشیابی کارکنان

ذکر روزهای هفته

آمار سايت

كل بازديدها:
امروز: 493
دیروز: 677
مجموع: 2,374,798


سامانه استخدامی سازمان

کانال خبری سازمان درسروش

 
جهت عضویت در کانال بر روی تصویر کلیک نمایید 

مزاحمت تلفنی سامانه 125

جهت رویت خبر مجازات حبس از 3 ماه تا یکسال مزاحمت سامانه 125 فایل تصویری زیر را دانلود فرمایید.

                     دانلود

Sun Ephemeris for 1385

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  


روز :

ماه:

طول جغرافیایی :

عرض جغرافیایی :

مراکز استان :

توصیه های ایمنی

 

توصیه های ایمنی در تماس با سامانه 125                                Download

توصیه های ایمنی در خصوص اتاق خواب                                  Download   

توصیه های ایمنی در مورد منابع حرارتی                                  Download

توصیه های پیشگیری از حوادث در خانواده                                Download  

توصیه های ایمنی در خصوص برق گرفتگی                              Download 

نکات ایمنی خطرهای ناشی از ته سیگار                                  Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص آسانسورها                                    Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص انبارها                                            Download

توصیه های ایمنی درباره گاز منوکسیدکربن                              Download                              

پیوند ها

 

 

 

 

 

بازديد کارشناسان آژانس همکاري ژاپن از ايستگاه‌هاي آتش‌نشاني همدان

 

 کارشناسان آژانس همکاري ژاپن (جايکا) از ايستگاه هاي مرکزي و 19 همدان بازديد کردند

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني همدان سه شنبه 6 آذر دو نفر کارشناس از جايکا به همراه کارشناسان سازمان  شهرداري ها و دهياري‌ها ي کشور و سازمان مديريت بحران شهرداري از ايستگاه تازه احداث شده باباطاهر و ايستگاه شماره 19 آتش‌نشاني همدان بازديد کردند. در اين برنامه که با  هدف شناسايي نيازها و چالش‌هاي سازمان آتش‌نشاني انجام مي شد؛ نيروي انساني، فضاي فيزيکي ايستگاه‌ها، تجهيزات و ماشين آلات موجود و مکانيزم عملياتي مورد استفاده در سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني مورد بازديد قرار گرفت. در ادامه هيئت بازديدکننده طي نشستي مشترک با مديرعامل، معاونان و فرماندهان ارشد ضمن بررسي نقاط قوت و ضعف مشاهده شده در جريان اقدامات و عملکرد سازمان قرار گرفتند. مديرعامل سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني همدان در اين نشست با ارائه گزارشي از عملکرد 6 ماهه سازمان اظهار کرد: طي 8 ماهه سال 95 شهروندان 70 هزار و 86 بار با سامانه 125 همدان تماس گرفته‌اند که هزارو 949 مورد آن منجر به عمليات شده است. محمدرضا بياناتي افزود: از اين تعداد عمليات يک هزارو 377 عمليات اطفاء حريق و 576مورد امداد و نجات بوده است که 61 عمليات خارج از محدوده شهري همدان انجام شده است. وي با بيان اينکه در 6 ماه نخست امسال تعداد 51 هزار و 641 نفر از شهروندان آموزش‌هاي عمومي ايمني و آتش‌نشاني را فرا گرفته اند اضافه کرد: تفاهم و تعامل خوبي با مراکز دانشگاهي براي ارئه آموزش هاي پايه ايمني و آتش نشاني برقرار شده است که از ظرفيتهاي آن براي اموزش استفاده مي شود. بياناتي همچنين دانش آموزان مقاطع مختلف تحصيلي را از گروه‌هاي هدف سازمان براي آموزش‌هاي شهروندي عنوان کرد و گفت: با توجه به تاثيرگذاري آموزش‌ها به اين دسته از شهروندان آموزش آنان به طور مستمر در مرکز آموزش سازمان انجام مي‌شود. مديرعامل سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني همدان آموزش مستمر کارگران و پرسنل جايگاه‌هاي موقت سوخت را از ديگر برنامه‌هاي حوزه آموزش و پيگيري دانست و خاطرنشان کرد:آموزش رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومي نيز در راستاي استفاده از ظرفيت‌هاي اقشار مختلف جامعه براي بالا بردن سطح ايمني شهروندان به طور هدفمند و مستمر انجام مي‌شود. پس از پايان گزارش عملکرد شش ماهه کارشناسان جايکا ضمن مطلوب دانستن عملکرد سازمان به خصوص در حوزه آموزش شهروندي به تشريح نتايج بازديد و همچنين بيان تجارب خود از حوزه فعاليت در کشور ژاپن پرداختند. لازم به ذکر است اژانس جايکا مجري برنامه هاي اموزشي و اجرايي  در حوزه هاي محيط زيست و مديريت بحران در همکاري با کشورهاي کمتر توسعه يافته است که طراحي ساختار سازماني مديريت بحران  تهران و بخشي از پروژه احيا درياچه اروميه از جمله برنامه هاي مشترک اين سازمان با دستگاه هاي اجرايي ايران بوده است.

 
 

(ادامه ی متن | |  491|  0)

 

 

درخشش آتش‌نشانان همدان در مسابقات شهرداري‌هاي کلانشهرها

 

 تيم 5 نفره شهرداري همدان که 4 آتش‌نشان را در ترکيب خود داشت مقام سوم مسابقات آمادگي جسماني شهرداري کلانشهرهاي کشور را بدست آورد.

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني همدان در مسابقات آمادگي جسماني کلانشهر‌هاي کشور که 13 و 14 آبان با حضور 10 تيم به ميزباني همدان برگزارشد تيم 5 نفره شهرداري که از حضور 4 آتش‌نشان بهره مي برد مقام سوم را کسب کرد.اين مسابقات با حضور تيم‌هاي همدان ،مشهد، قم، شيراز، تبريز، اصفهان، اراک، اروميه، کرمانشاه و کرج در 4 رده سني برگزار شد که در مجموع امتيازات تيمي، تيم هاي مشهد، قم و همدان مقام هاي اول تا سوم را به دست آوردند. در مسابقات انفرادي رده سني زير 40 سال نيزمحمدرضا خوشندي فرمانده شيفت ايستگاه شماره 17 سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني همدان مقام دوم را به دست آورد. تيم شهرداري همدان را در اين مسابفات مجيد هاشم زاده، وحيد تهراندوست و محمدرضا خوشندي از آتش نشاني و سجاد فاضلي از کنترل و نظارت با مربيگري محمد بختياري از آتش نشاني همراهي کردند. لازم به ذکر است با توجه به به آمادگي جسماني مطلوب آتش‌نشانان همدان بخش قابل توجهي از ترکيب تيم هاي ورزشي شهرداري همدان در مسابقات ورزشي کشوري را آتش‌نشانان تشکيل مي‌دهند.

 
 

(ادامه ی متن | |  503|  0)

 

 

روز سه شنبه روزی کم حادثه در همدان بود

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/09/16 ، 1 عملیات اطفای حریق و 1 عملیات امداد و نجات و 1 عملیات احتیاط حریق حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز شانزدهم آذر ماه شهروندان 241  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 3 مورد منجر به عملیات گردیده، 8 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 38 تماس اشتباه و متاسفانه 192 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 1 مورد آتش سوزی شامل حریق عمدی مراتع و پوشش گیاهی در بلوار ارم بوده است. همچنین 1 مورد عملیات امداد و نجات شامل رهاسازی اندام بدن از داخل منصوبات فلزی(نرده) در بلوار احمدی روشن  و 1 مورد عملیات احتیاط حریق (استقرار) در چهارراه نظری توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : در مکان های مرطوب مثل حمام از وسایل برقی مثل سشوار، بخاری برقی و ماشین لباسشویی استفاده نکنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  506|  0)

 

 

روز دوشنبه با 9 عملیات آتش نشانان همراه بود

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/09/15 ، 6 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز پانزدهم آذر ماه شهروندان 350 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 9 مورد منجر به عملیات گردیده، 16 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 35 تماس اشتباه و متاسفانه 290 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 6 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در بلوار کاشانی، حریق باغ در حیدره، حریق پوشال در چهارراه میدان بار، حریق لاستیک در سیلو و 2 مورد مانور زلزله در مدارس در شهرک مدنی و بلوار ارم بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در بنی هاشم و پاسداران و نجات حیوانات در میدان عباس آباد توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : هنگام ترک منزل وسایل برقی غیر ضروری را از پریز خارج نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  474|  0)

 

 

روز یکشنبه با 5 عملیات فرشتگان نجات همدان سپری شد

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/09/14 ، 3 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز چهاردهم آذر ماه شهروندان 240  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 5 مورد منجر به عملیات گردیده، 13 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 40 تماس اشتباه و متاسفانه 182 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 5 مورد آتش سوزی شامل حریق خودرو در شهرک بهشتی، حریق درختان در بلوار سید جمال الدین و حریق عمدی مراتع و پوشش گیاهی در شهرک بهشتی بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در هنرستان و نجات حیوانات در محل ایستگاه شماره 18 توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : کودکان معمولا با شیر گاز بازی می کنند. خطرات این کار را به آنان گوشزد کنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  508|  0)

 

 

روز شنبه 5 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/09/13 ، 3 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز سیزدهم آذر ماه شهروندان 340  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 5 مورد منجر به عملیات گردیده، 15 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 30 تماس اشتباه و متاسفانه 290 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 3 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در نایب احمد، حریق مغازه در بلوار بعثت و حریق عمدی سطل زباله در خیابان تختی بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات حیوانات در خیابان مهدیه و رهاسازی اندام بدن از داخل اشیاء در محل ایستگاه مرکزی توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از قراردادن روزنامه، مقوا، پلاستیک و پارچه در زیر گازهای رومیزی خودداری کنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  427|  0)

 

 

5 عملیات فرشتگان نجات همدان در روز جمعه

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/09/12 ، 3 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز دوازدهم آذر ماه شهروندان 302  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 5 مورد منجر به عملیات گردیده، 8 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 50 تماس اشتباه و متاسفانه 239 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 3 مورد آتش سوزی شامل حریق خودرو در بین النهرین، حریق کانکس در نایب احمد و حریق کارخانه لاستیک در جاده کرمانشاه بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزل در شهرک فرهنگیان و رهاسازی اندام بدن از داخل اشیاء فلزی و زیورآلات در محل ایستگاه مرکزی توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از عبور دادن سیم برق از زیر فرش، موکت و مبل خودداری کنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  501|  0)

 

 

روز چهارشنبه با 14 عملیات فرشتگان نجات در همدان سپری شد

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/09/10 ، 11 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز دهم آذر ماه شهروندان 357  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 14 مورد منجر به عملیات گردیده، 10 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 70 تماس اشتباه و متاسفانه 263 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 11 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در شهرک مدنی، حریق باغ در شهرک مدنی، حریق خودرو در تپه حاج عنایت، حریق مغازه در راسته حسین خانی، حریق کلبه چوبی در خیابان خبرنگار، عملیات احتیاط حریق در حادثه واژگونی خودرو در بلوار فرودگاه و 5 مورد حریق عمدی مراتع و پوشش گیاهی بلوار سید جمال الدین اسدآبادی 2 مورد، جانبازان و بلوار ارم 2 مورد بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در خیابان شهید زمانی، نجات افراد محبوس شده در منزل در اعتمادیه و رهاسازی دست کودک از داخل نمک پاش در محل ایستگاه مرکزی توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از قرار دادن اجاق گاز و وسایل گازسوز در مجاورت پنجره در کوران هوا خودداری کنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  437|  0)

 

 

روز دوشنبه 7 حادثه آتش نشانان همدان را به محلهای وقوع کشاند

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/09/08 ، 6 عملیات اطفای حریق و 1 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز هشتم آذر ماه شهروندان 275  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 7 مورد منجر به عملیات گردیده، 12 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 30 تماس اشتباه و متاسفانه 226 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 6 مورد آتش سوزی شامل حریق باغ در حیدره، حریق کلبه چوبی در بلوار آیت الله نجفی، حریق درختان در هنرستان و 3 مورد حریق عمدی مراتع و پوشش گیاهی در میدان سپاه، بلوار ارم و حصار مطهری بوده است. همچنین 1 مورد عملیات امداد و نجات شامل عملیات امداد و نجات در حادثه ریزش آوار در سبدبافان توسط آتش نشانان به انجام رسید.

 

 

توصیه ایمنی روز : از قرار دادن کپسول گاز یا پیک نیک و گالنهای حاوی مواد سریع الاشتعال در صندوق عقب خودرو بپرهیزید.

 

 
 

(ادامه ی متن | |  484|  0)

 

 

روز شنبه 8 حادثه آتش نشانان را به محلهای وقوع کشاند

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/09/06 ، 5 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز ششم آذر ماه شهروندان 325  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 8 مورد منجر به عملیات گردیده، 7 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 40 تماس اشتباه و متاسفانه 270 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 5 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق خودرو در شهرک الوند و اسلامشهر، بصدا درآمدن سیستم اعلام حریق بانک در خیابان شهدا، احتمال حریق ساختمان نیمه کاره در میدان باباطاهر و حریق عمدی مراتع و پوشش گیاهی در تپه حاج عنایت بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در امیریه، برج پاستور و شهرک مدنی توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : استفاده از آب برای خاموش کردن وسایل برقی خطرناک است.

 
 

(ادامه ی متن | |  466|  0)

 

 


پیام ایمنی
پیش از استفاده از دستگاه های گرمازا از جمله بخاری، آبگرمکن، سیستم حرارت مرکزی، دودکش را تمیز و از باز بودن مسیر آن تا پشت بام اطمینان حاصل کنید.
سازمان آتش نشانی همدان
از آنجا که امروزه سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی و آتش نشانان به تمامی حوادث از یک آتش ‏سوزی کوچک تا شرایط اضطراری پزشکی ، حوادث ناشی از مواد خطرناک، نجات قربانیان از مخمصه هایی که دچار آن شده اند ، حملات تروریستی و نظایر این پاسخ می دهند داشتن امکانات و تجهیزات مورد نیاز و پیش‏ بینی عوامل خطر و ارتقاء سطح آگهی ها ، دانش و مهارت آتش نشانان و عموم مردم اجتناب نا پذیر بوده و اگر غیر از این باشد کارایی و ایمنی آتش نشانان و ایمنی شهر و شهروندان درمخاطره است .
تصاویر استان
ایمیل : F.S.O@125hamedan.ir