Smile  به کودکان نحوه صحیح تماس با تلفن 125 را بیاموزید و عواقب تماس غیر ضروری را به آنها گوشزد نمایید Smile  از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری کنید  Smile  در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن به طور کامل مطمئن شوید Smile  چرخ گوشت، آبمیوه گیری، خردکن و هر گونه وسایل برقی را دور از دسترس کودکان نگهدارید Smile  نسبت به هر گونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام کنید Smile  کودکان را از استفاده خودسرانه آسانسور منع کنید Smile  کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده و نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید  Smile 

   
    10
  • 9

فرشتگان نجات 125 همدان

 
 
 
با تو از مرگ ندارم بخدا واهمه ای
 
  جانمان پیشکش سیدنا خامنه ای  

رییس سازمان

 

وحید علی ضمیر

حدیث هفته

امام رضا (ع) :

لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا

هیچ بنده اى حقیقت ایمانش را کامل نمى کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت ها و بلاها.

تحف العقول ص324

آموزه هایی کوتاه ازنهج البلاغه

امام علی (ع):

التَّوَدُّدُ نِصْفُ الْعَقْلِ

دوستى كردن نيمى از خردمندى است.

حکمت 142

آتش نشان داوطلب

فرم ارزشیابی کارکنان

دریافت فرم ارزشیابی کارکنان

ذکر روزهای هفته

آمار سايت

كل بازديدها:
امروز: 1,147
دیروز: 1,436
مجموع: 2,212,976


سامانه استخدامی سازمان

کانال خبری سازمان درسروش

 
جهت عضویت در کانال بر روی تصویر کلیک نمایید 

مزاحمت تلفنی سامانه 125

جهت رویت خبر مجازات حبس از 3 ماه تا یکسال مزاحمت سامانه 125 فایل تصویری زیر را دانلود فرمایید.

                     دانلود

Sun Ephemeris for 1385

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  


روز :

ماه:

طول جغرافیایی :

عرض جغرافیایی :

مراکز استان :

توصیه های ایمنی

 

توصیه های ایمنی در تماس با سامانه 125                                Download

توصیه های ایمنی در خصوص اتاق خواب                                  Download   

توصیه های ایمنی در مورد منابع حرارتی                                  Download

توصیه های پیشگیری از حوادث در خانواده                                Download  

توصیه های ایمنی در خصوص برق گرفتگی                              Download 

نکات ایمنی خطرهای ناشی از ته سیگار                                  Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص آسانسورها                                    Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص انبارها                                            Download

توصیه های ایمنی درباره گاز منوکسیدکربن                              Download                              

پیوند ها

 

 

 

 

 

21 عملیات فرشتگان نجات همدان در روز یکشنبه

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/04/03 ، 12 عملیات اطفای حریق و 9 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز سوم تیر ماه شهروندان 588 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 21 مورد منجر به عملیات گردیده، 19 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 117 تماس اشتباه و متاسفانه 431 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 12 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در چهارراه بابک، میدان شاهد، بلوار ارم، بلوار بدیع الزمان، بلوار فرودگاه، پشت شهر ماشین، گازران، بلوار نجفی، پشت اتکا، جاده ملایر، بلوار مطهری و تپه حاج عنایت بوده است. همچنین 9 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در پردیس و شهرک الوند، نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده در شهرک مدنی، 2 مورد نجات افراد محبوس شده در خودرو در شهرک بهشتی و اعتمادیه، 2 مورد مهار حیوانات در محمدیه و بلوار جهاد، عملیات امداد و نجات در حادثه نشت گاز در سنگ شیر و عملیات امداد و نجات در حادثه احتمال نشت گاز در خیابان اکباتان توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 7 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  208|  0)

 

 

آمار بالای حریق پوشش گیاهی در این روزها در همدان ادامه دارد

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/04/02 ، 28 عملیات اطفای حریق و 8 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز دوم تیر ماه شهروندان 494 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 36 مورد منجر به عملیات گردیده، 15 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 59 تماس اشتباه و متاسفانه 383 مورد ایجاد مزاحمت و 1 مورد گزارش حریق کذب بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 28 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق باغ در سنگستان و جاده حیدره، حریق سطل زباله در امامزاده عبدالله و 25 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار ولایت، پشت میدان بار 3 مورد، بلوار مطهری 2 مورد، شهرک فرهنگیان 3 مورد، جاده فقیره، میدان بیمه، بلوار نجفی، میدان باباطاهر، بلوار بدیع الزمان 2 مورد، منوچهری، جاده تهران 2 مورد، بلوار امام خمینی (ره) 2 مورد، جولان، میدان 7 تیر، بلوار شهید همدانی، جاده فقیره و بلوار علاقبندیان بوده است. همچنین 8 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در جوادیه و شهرک مدرس، عملیات امداد و نجات در حادثه سقوط خودرو در دره در چشین، عملیات امداد و نجات در حادثه احتمال ریزش آوار در جاده فقیره و 4 مورد مهار حیوانات در جاده ملایر 2 مورد، بلوار 15 فروردین و گلزار توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 3 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از برپایی آتش در نزدیکی مزارع، باغات و مراتع خودداری نمایید.

 

 
 

(ادامه ی متن | |  310|  0)

 

 

روز جمعه 19 حادثه آتش نشانان همدان را به محلهای وقوع کشاند

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/04/01 ، 17 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز اول تیر ماه شهروندان 427 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 19 مورد منجر به عملیات گردیده، 26 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 80 تماس اشتباه و متاسفانه 302 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 17 مورد آتش سوزی شامل حریق پیک نیک در جاده فقیره و 16 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار ارم، فلکه حسن آباد، حصار امام(ره)، بلوار نجفی، قاسم آباد، شهرک الوند، میدان بار 2 مورد، جانبازان، شهرک امیرکبیر، میدان رسالت، بلوار الغدیر، جاده تهران، حیدره، بلوار شاهد و میدان مفتح بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزل در طالقانی و مهار حیوانات در شهرک مدنی توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 1 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در صورت بروز حوادث ضمن حفظ خونسردی با شماره 125 تماس حاصل نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  267|  0)

 

 

روز چهارشنبه 24 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/03/30 ، 17 عملیات اطفای حریق و 6 عملیات امداد و نجات و 1 مورد عملیات احتیاط حریق حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز سی ام خرداد ماه شهروندان 531 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 24 مورد منجر به عملیات گردیده، 17 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 60 تماس اشتباه و متاسفانه 428 مورد ایجاد مزاحمت و 2 مورد گزارش حریق کذب بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 17 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در خیابان تختی، حریق تعاونی مصرف شهر و روستا در سیلو و 15 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در تپه هگمتانه، اسلامشهر، بلوار رجایی، بلوار نجفی، سبد بافان، بلوار سید جمال الدین، میدان 9 دی، پشت میدان بار، امامزاده خضر، بلوار الغدیر، جاده فرودگاه، بلوار ارم، حصار علی آباد، بلوار خرمرودی و بلوار چیت سازیان بوده است. همچنین 6 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در چهارراه نواب، 2 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در شکریه و طالقانی، عملیات امداد و نجات در حادثه احتمال سقوط شاخه درخت در خیابان باباطاهر و 2 مورد مهار حیوانات در فقیره و راسته زغالیها توسط آتش نشانان به انجام رسید. تنها عملیات احتیاط حریق نیز به دلیل تصادف خودرو در جاده سد اکباتان صورت پذیرفت. لازم به ذکر است تعداد 5 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از تجمع در محل بروز حادثه خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  158|  0)

 

 

روز سه شنبه با 21 عملیات آتش نشانان همدان همراه بود

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/03/29، 15 عملیات اطفای حریق و 6 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و نهم خرداد ماه شهروندان 510 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 21 مورد منجر به عملیات گردیده، 34 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 100 تماس اشتباه و متاسفانه 355 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 15 مورد آتش سوزی شامل حریق کامیون در بلوار ارتش، حریق مخروبه در امامزاده یحیی، حریق باغ در شورین، حریق سطل زباله در میدان فلسطین، حریق ضایعات در جاده رباط و 10 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در جاده رباط، بلوار ملت، تپه هگمتانه، بلوار نجفی، شهرک فرهنگیان 2 مورد، پشت میدان بار، شهرک مدنی، بلوار علاقبندیان و تپه حاج عنایت بوده است. همچنین 6 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در سعیدیه و 5 مورد مهار حیوانات در زمانی، شریفی، اعتمادیه، شهرک فرهنگیان و جاده فقیره توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 3 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  297|  0)

 

 

وقوع 11 حادثه در روز دوشنبه در همدان

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/03/28 ، 5 عملیات اطفای حریق و 6 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و هشتم خرداد ماه شهروندان 504 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 11 مورد منجر به عملیات گردیده، 17 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 200 تماس اشتباه و متاسفانه 276 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 5 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در تپه حاج عنایت، حریق کاروانسرای متروکه در راسته خامه فروشان و 3 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار ارم، بلوار بدیع الزمان و شهرک مدنی بوده است. همچنین 6 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک مدنی، نجات افراد محبوس شده در منزل در استادان، عملیات امداد و نجات در حادثه واژگونی خودرو در جاده گنجنامه و 3 مورد مهار حیوانات در میدان بیمه، شهرک بهشتی و جاده گنجنامه توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 3 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از برپایی آتش در نزدیک مزارع، مراتع و باغات خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  150|  0)

 

 

روز یکشنبه روزی پر حادثه در همدان بود

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/03/27 ، 10 عملیات اطفای حریق و 10 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و هفتم خرداد ماه شهروندان 455 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 20 مورد منجر به عملیات گردیده، 10 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 54 تماس اشتباه و متاسفانه 451 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 10 مورد آتش سوزی شامل حریق درختان در شهرک مدرس، حریق سطل زباله در بنی هاشم،  و 8 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در پشت فروشگاه اتکا، جولان 3 مورد، میدان سپاه، قاسم آباد، جاده ملایر و تپه هگمتانه بوده است. همچنین 10 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در پردیس، 3 مورد نجات حیوانات در شهزک بهشتی، صدف و منوچهری، 4 مورد مهار حیوانات در جاده خاکو و 3 مورد بلوار ارم، عملیات امداد و نجات در حادثه واژگونی خودرو در پل الغدیر و عملیات امداد و نجات در حادثه سقوط از چهارپایه در حصار امام توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 5 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در صورت بروز حوادث ضمن حفظ خونسردی با شماره 125 تماس حاصل نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  215|  0)

 

 

روز شنبه 15 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/03/26 ، 6 عملیات اطفای حریق و 9 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و ششم خرداد ماه شهروندان 455 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 15 مورد منجر به عملیات گردیده، 30 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 40 تماس اشتباه و متاسفانه 370 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 6 مورد آتش سوزی شامل حریق مخروبه در جولان، حریق سطل زباله در شهرک مدنی، حریق ضایعات در بلوار علاقبندیان و 3 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار الغدیر، شهرک فرهنگیان و بلوار نجفی بوده است. همچنین 9 مورد عملیات امداد و نجات شامل 3 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در اعتمادیه، بلوار بعثت و آرام شرقی، نجات افراد محبوس شده در منزل در آرام شرقی، نجات حیوانات در گنجنامه، 3 مورد مهار حیوانات در خیابان کرمانشاه 2 مورد و گنجنامه و عملیات امداد و نجات در حادثه نشت گاز خودرو در میدان رسالت توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 6 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در صورت بروز حوادث ضمن حفظ خونسردی با شماره 125 تماس حاصل نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  392|  0)

 

 

روز چهارشنبه با 8 عملیات فرشتگان نجات همدان همراه بود

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/03/23 ، 4 عملیات اطفای حریق و 4 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و سوم خرداد ماه شهروندان 470 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 8 مورد منجر به عملیات گردیده، 17 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 100 تماس اشتباه و متاسفانه 344 مورد ایجاد مزاحمت و 1 مورد گزارش حریق کذب بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 4 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در خیابان تختی و 3 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در میدان عاشورا، شهرک مدنی و جاده قاسم آباد بوده است. همچنین 4 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزل در هنرستان، 2 مورد مهار حیوانات در میدان رسالت و شکریه و عملیات امداد و نجات در حادثه واژگونی خودرو در جاده ملایر توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 1 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از انداختن سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  269|  0)

 

 

14 عملیات آتش نشانان همدان در روز سه شنبه

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/03/22 ، 6 عملیات اطفای حریق و 8 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و دوم خرداد ماه شهروندان 408 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 14 مورد منجر به عملیات گردیده، 16 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 178 تماس اشتباه و متاسفانه 200 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 6 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در خیابان اکباتان، حریق مغازه در خیابان اراک، حریق ضایعات در میدان عاشورا و 3 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در جاده فرودگاه، تپه مصلی و تپه هگمتانه بوده است. همچنین 8 مورد عملیات امداد و نجات شامل 3 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در رکنی، اعتمادیه و شهرک مدنی، 3 مورد نجات حیوانات در شهید زمانی و سعیدیه 2 مورد و 2 مورد مهار حیوانات در فقیره و حیدره توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 5 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از برپایی آتش در نزدیک مزارع، مراتع و باغات خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  207|  0)

 

 


پیام ایمنی
پیش از استفاده از دستگاه های گرمازا از جمله بخاری، آبگرمکن، سیستم حرارت مرکزی، دودکش را تمیز و از باز بودن مسیر آن تا پشت بام اطمینان حاصل کنید.
سازمان آتش نشانی همدان
از آنجا که امروزه سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی و آتش نشانان به تمامی حوادث از یک آتش ‏سوزی کوچک تا شرایط اضطراری پزشکی ، حوادث ناشی از مواد خطرناک، نجات قربانیان از مخمصه هایی که دچار آن شده اند ، حملات تروریستی و نظایر این پاسخ می دهند داشتن امکانات و تجهیزات مورد نیاز و پیش‏ بینی عوامل خطر و ارتقاء سطح آگهی ها ، دانش و مهارت آتش نشانان و عموم مردم اجتناب نا پذیر بوده و اگر غیر از این باشد کارایی و ایمنی آتش نشانان و ایمنی شهر و شهروندان درمخاطره است .
تصاویر استان
ایمیل : F.S.O@125hamedan.ir