Smile  به کودکان نحوه صحیح تماس با تلفن 125 را بیاموزید و عواقب تماس غیر ضروری را به آنها گوشزد نمایید Smile  از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری کنید  Smile  در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن به طور کامل مطمئن شوید Smile  چرخ گوشت، آبمیوه گیری، خردکن و هر گونه وسایل برقی را دور از دسترس کودکان نگهدارید Smile  نسبت به هر گونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام کنید Smile  کودکان را از استفاده خودسرانه آسانسور منع کنید Smile  کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده و نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید  Smile 

   
    10
  • 9

فرشتگان نجات 125 همدان

 
 
 
با تو از مرگ ندارم بخدا واهمه ای
 
  جانمان پیشکش سیدنا خامنه ای  

رییس سازمان

  

مهندس سیدصادق پورسینا

حدیث هفته

امام رضا (ع) :

لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا

هیچ بنده اى حقیقت ایمانش را کامل نمى کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت ها و بلاها.

تحف العقول ص324

آموزه هایی کوتاه ازنهج البلاغه

امام علی (ع):

التَّوَدُّدُ نِصْفُ الْعَقْلِ

دوستى كردن نيمى از خردمندى است.

حکمت 142

آتش نشان داوطلب

فرم ارزشیابی کارکنان

دریافت فرم ارزشیابی کارکنان

ذکر روزهای هفته

آمار سايت

كل بازديدها:
امروز: 926
دیروز: 4,546
مجموع: 2,514,323


سامانه استخدامی سازمان

کانال خبری سازمان درسروش

 
جهت عضویت در کانال بر روی تصویر کلیک نمایید 

مزاحمت تلفنی سامانه 125

جهت رویت خبر مجازات حبس از 3 ماه تا یکسال مزاحمت سامانه 125 فایل تصویری زیر را دانلود فرمایید.

                     دانلود

Sun Ephemeris for 1385

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  


روز :

ماه:

طول جغرافیایی :

عرض جغرافیایی :

مراکز استان :

توصیه های ایمنی

 

توصیه های ایمنی در تماس با سامانه 125                                Download

توصیه های ایمنی در خصوص اتاق خواب                                  Download   

توصیه های ایمنی در مورد منابع حرارتی                                  Download

توصیه های پیشگیری از حوادث در خانواده                                Download  

توصیه های ایمنی در خصوص برق گرفتگی                              Download 

نکات ایمنی خطرهای ناشی از ته سیگار                                  Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص آسانسورها                                    Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص انبارها                                            Download

توصیه های ایمنی درباره گاز منوکسیدکربن                              Download                              

پیوند ها

 

 

 

 

 

10 عملیات فرشتگان نجات همدان در روز چهارشنبه

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/01/08 ، 3 عملیات اطفای حریق و 7 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز هشتم فروردین ماه شهروندان 438 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 10 مورد منجر به عملیات گردیده، 10 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 55 تماس اشتباه و متاسفانه 363 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 3 مورد آتش سوزی شامل حریق مغازه در خضر، حریق ضایعات در جاده تهران و حریق درختان در جاده گنجنامه بوده است. همچنین 7 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در میدان شاهد و شهرک بهشتی 3 مورد مهار حیوانات در میدان پاسداران، میدان فلسطین و میدان قائم، تست گاز منوکسید کربن در پشت بیمارستان بوعلی و رهاسازی اندام بدن از فلزات زینتی و زیورآلات در محل ایستگاه مرکزی توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 5 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در صورت بروز حوادث ضمن حفظ خونسردی با شماره 125 تماس حاصل نمائید.

 
 

(ادامه ی متن | |  308|  0)

 

 

روز سه شنبه 14 حادثه آتش نشانان همدان را به محلهای وقوع کشاند

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/01/07 ، 4 عملیات اطفای حریق و 10 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز هفتم فروردین ماه شهروندان 510 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 14 مورد منجر به عملیات گردیده، 16 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 50 تماس اشتباه و متاسفانه 430 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 4 مورد آتش سوزی شامل حریق کفی تریلی در میدان شاهد، حریق مخروبه در خیابان شریعتی و 2 مورد حریق درختان در بلوار ارم بوده است. همچنین 10 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک مدنی، 2 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در خیابان اکباتان و شهرک مدنی، 2 مورد نجات افراد محبوس شده در خودرو در بلوار شهید فهمیده و بلوار ارم، 3 مورد مهار اجسام در حال سقوط در بلوار بدیع الزمان، شهرک مدرس و مظفریه، عملیات امداد و نجات در حادثه سقوط در چاه در حصار مطهری و عملیات امداد و نجات در حادثه نشت سوخت خودرو در بلوار فاطمیه توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 7 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از پارک خودروها در کنار شیرهای هیدرانت ( آتش نشانی ) خودداری نمائید.

 
 

(ادامه ی متن | |  269|  0)

 

 

در روز ششم نوروز 6 بار آژِیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/01/06 ، 4 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز ششم فروردین ماه شهروندان 457 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 6 مورد منجر به عملیات گردیده، 16 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 150 تماس اشتباه و متاسفانه 285 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 4 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در اسلامشهر، حریق پیک نیک در صدف، حریق باغ در جاده استخر عباس آباد و حریق کانکس در بلوار بهارستان بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل مهار اجسام در حال سقوط در میدان امام (ره) و مهار حیوانات در بلوار بهارستان توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : در هنگام بروز حوادث مسیر را برای عبور خودروهای امدادی باز نگه داریم.

 
 

(ادامه ی متن | |  299|  0)

 

 

روزی پرحادثه در همدان سپری گردید

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/01/05 ، 10 عملیات اطفای حریق و 19 عملیات امداد و نجات و 2 عملیات احتیاط حریق حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز پنجم فروردین ماه شهروندان 747 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 31 مورد منجر به عملیات گردیده، 21 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 130 تماس اشتباه و متاسفانه 565 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 10 مورد آتش سوزی شامل حریق مغازه در شهرک مدنی، حریق انبار لوله در حصار مطهری، 2 مورد حریق خودرو در آرامگاه بوعلی و میدان بار مهدیه، حریق درختان در خیابان اکباتان، حریق مخروبه در خیابان شهدا، حریق سطل زباله در شهرک فرهنگیان و 3 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار موسوی 2 مورد و استخر عباس آباد بوده است. همچنین 19 مورد عملیات امداد و نجات شامل 4 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک بهشتی، سعیدیه، متخصصین و بنی هاشم، نجات افراد محبوس شده در منزل در خیابان شریعتی، 3 مورد عملیات امداد و نجات در حادثه شکسته شدن و سقوط درختان در بلوار سید جمال الدین، بلوار آزادگان و حصار علی آباد، 2 مورد عملیات امداد و نجات در حادثه واژگونی خودرو در جاده گنجنامه، عملیات امداد و نجات در حادثه نشت سوخت خودرو در جاده گنجنامه، عملیات امداد و نجات در حادثه گیرکردن اعضای بدن بین درب در کوچه جلالی، 6 مورد عملیات امداد و نجات در حادثه سقوط اجسام در میدان سپاه، حصار امام، شهرک امیرکبیر، مظفریه، فرخ سرشت و میدان امام(ره) و عملیات امداد و نجات در حادثه کنده شدن درب ورودی در شهرک اندیشه توسط آتش نشانان به انجام رسید. همچنین 2 مورد عملیات احتیاط حریق نیز به دلیل نقص در سیستم اعلام حریق در مهدیه صورت پذیرفت. لازم به ذکر است تعداد 7 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از تجمع در محل بروز حوادث خودداری نمائید.

 
 

(ادامه ی متن | |  327|  0)

 

 

وقوع 5 حادثه در چهارمین روز از سال نو در همدان

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/01/04 ، 1 عملیات اطفای حریق و 4 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز چهارم فروردین ماه شهروندان 435 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 5 مورد منجر به عملیات گردیده، 30 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 45 تماس اشتباه و متاسفانه 355 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 1 مورد آتش سوزی شامل حریق مخروبه در جولان بوده است. همچنین 4 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک فرهنگیان و 3 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در چهارراه شهناز، بلوار ارم و شهرک مدنی توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 4 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در صورت بروز حوادث ضمن حفظ خونسردی با شماره 125 تماس حاصل نمائید.

 
 

(ادامه ی متن | |  466|  0)

 

 

وقوع 5 حادثه در روز جمعه در همدان

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/12/25 ، 1 عملیات اطفای حریق و 4 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و پنجم اسفند ماه شهروندان 530  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 5 مورد منجر به عملیات گردیده، 15 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 70 تماس اشتباه و متاسفانه 440 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 1 مورد آتش سوزی شامل حریق خودرو در بین النهرین بوده است. همچنین 4 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در مجتمع توریستی گنجنامه و 3 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در استادان، دره مراد بیگ و شهرک الوند توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 6 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از تجمع در محل بروز حوادث خودداری نمائید.

 
 

(ادامه ی متن | |  264|  0)

 

 

روز چهارشنبه 9 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/12/23 ، 6 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و سوم اسفند ماه شهروندان 451 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 9 مورد منجر به عملیات گردیده، 16 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 150 تماس اشتباه و متاسفانه 276 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 6 مورد آتش سوزی شامل حریق خودرو در شهرک مدنی، حریق خودرو بر اثر تصادف در صدف، حریق سطل زباله در خیابان اکباتان و 3 مورد حریق درختان در روستای سرخ آباد، حصار علی آباد و اعتمادیه بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزل در خیابان پاسداران و 2 مورد نجات حیوانات در میدان جهاد و صدف توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 2 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.  

توصیه ایمنی روز : در هنگام بروز حوادث مسیر را برای عبور خودروهای امدادی باز نگهداریم.

 
 

(ادامه ی متن | |  250|  0)

 

 

35 حادثه در شب چهارشنبه آخر سال در همدان

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/12/22 ، 30 عملیات اطفای حریق و 4 عملیات امداد و نجات و 1 عملیات احتیاط حریق حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و دوم اسفند ماه شهروندان 557 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 35 مورد منجر به عملیات گردیده، 31 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 60 تماس اشتباه و متاسفانه 431 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 30 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در بلوار الغدیر، حریق انباری در میدان فلسطین، حریق خودرو در سیلو، 3 مورد حریق مخروبه در خیابان باباطاهر، مهدیه و خیابان شادی، 5 مورد حریق لاستیک در خیابان اکباتان، حصار علی آباد، اسلامسهر 2 مورد و خضر، 8 مورد حریق ضایعات در سیلو، فقیره، میرزاده عشقی، خیابان اکباتان، شهرک فرهنگیان، جاده تهران، آقاجانی بیگ و خیابان طالقانی، حریق درختان در شهرک مدرس، 6 مورد حریق سطل زباله در کوچه قصابان، دیزج، شهید زمانی، خضر، بلوار آزادگان و بلوار سید جمال الدین اسدآبادی و 4 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهیدر شهرک مدنی، تپه حاج عنایت، حصار حاج شمسعلی و شهرک مدرس بوده است. همچنین 4 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزل در میدان رسالت، عملیات امداد و نجات در حادثه نشت گاز خودرو در بلوار الغدیر، عملیات امداد و نجات در حادثه انفجار اکلیل سرنج در خضر و مهار حیوانات در متخصصین توسط آتش نشانان به انجام رسید. همچنین تنها عملیات احتیاط حریق نیز به دلیل بصدا درآمدن آژیر سیستم اعلام حریق بانک بوده است. لازم به ذکر است تعداد 2 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : نسبت به هر گونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام نمائید.

 
 

(ادامه ی متن | |  260|  0)

 

 

7 عملیات فرشتگان نجات همدان در روز دوشنبه

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/12/21 ، 4 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و یکم اسفند ماه شهروندان 485  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 7 مورد منجر به عملیات گردیده، 18 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 50 تماس اشتباه و متاسفانه 410 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 4 مورد آتش سوزی شامل حریق جنگل در روستای قاسم آباد، 2 مورد حریق درختان در شهرک مدرس و کوچمشکی و حریق مخروبه در خیابان باباطاهر بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزل در خیابان بوعلی، نجات حیوانات در اعتمادیه و مهار حیوانات در خیابان رکنی توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 1 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از ایجاد آتش های حجیم و غیر قابل کنترل خودداری نمائید.

 
 

(ادامه ی متن | |  276|  0)

 

 

رخداد 7 حادثه در روز یکشنبه در همدان

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/12/20 ، 5 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیستم اسفند ماه شهروندان 427 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 7 مورد منجر به عملیات گردیده، 10 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 150 تماس اشتباه و متاسفانه 260 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 5 مورد آتش سوزی شامل حریق باغ در شهرک بهشتی، حریق خودرو در شهرک مدرس و 3 مورد حریق عمدی سطل زباله در آزاد شرقی، خیابان تختی و خیابان طالقانی بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزل در جوادیه و نجات حیوانات در اعتمادیه توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 1 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از حمل مواد محترقه آتش زا و انفجاری حتی به مقادیر کم در جیب لباس و کیف خودداری نمائید.

 
 

(ادامه ی متن | |  301|  0)

 

 


پیام ایمنی
پیش از استفاده از دستگاه های گرمازا از جمله بخاری، آبگرمکن، سیستم حرارت مرکزی، دودکش را تمیز و از باز بودن مسیر آن تا پشت بام اطمینان حاصل کنید.
سازمان آتش نشانی همدان
از آنجا که امروزه سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی و آتش نشانان به تمامی حوادث از یک آتش ‏سوزی کوچک تا شرایط اضطراری پزشکی ، حوادث ناشی از مواد خطرناک، نجات قربانیان از مخمصه هایی که دچار آن شده اند ، حملات تروریستی و نظایر این پاسخ می دهند داشتن امکانات و تجهیزات مورد نیاز و پیش‏ بینی عوامل خطر و ارتقاء سطح آگهی ها ، دانش و مهارت آتش نشانان و عموم مردم اجتناب نا پذیر بوده و اگر غیر از این باشد کارایی و ایمنی آتش نشانان و ایمنی شهر و شهروندان درمخاطره است .
تصاویر استان
ایمیل : F.S.O@125hamedan.ir